Bilişim İnsan Kaynakları Makaleleri

Bilişim, yazılım ve teknoloji sektöründe iş bulmak, işe alım süreçleri, CV (özgeçmiş) hazırlamak ve mülakat gibi konularda yardımcı olabilecek makaleler ile sektöre katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

Bu bağlamda ilgili makalelerimizi şirketimizin web adresinden yayınlıyoruz. Sizlerden aldığımız olumlu geri dönüşler ve okunma sayılarını gördükçe, bu yazıları yazmaya devam edebilmek adına bizlere güç veriyor.

Bilişim İnsan Kaynakları İşe Alım Süreçlerinde, gerek aday tarafından gerekse de şirketler tarafından yaşanan ve yaşanabilecek sıkıntıları en aza indirebilmek adına, makalelerimize devam edeceğimizi ve hiç bir ticari kaygı düşünmeden doğruları yazmaya bilmenizi isteriz.

IT-Recruitment

BTOS.COM.TR BLOG‘unda yazmış olduğumuz bazı ilgili makaleler ve an itibariyle okunma sayıları (Önce en yeniler).

– Başvurduğunuz ilanlara neden dönüş yapılmaz? 1507 kez okundu.

Bilişim, Yazılım sektöründe yapmış olduğunuz iş başvurularına neden geri dönüş yapılmadığının sebeplerini özetlemeye çalışalım…

– Bilişimci / Yazılımcı Adaylarla Nasıl Mülakat Yapılmalı? 2128 kez okundu.

Şirketinizin faaliyet alanı ne olursa olsun en az bir kaç tane bilişimci / yazılımcı çalışanın olduğu bu dönemde, şirketlerin insan kaynağı uzmanlarının bu adaylarla nasıl mülakat yapmaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunacağız…

– Mülakatta Dikkat Edilecek (Yapılacak / Yapılmayacak) Hususlar 3455 kez okundu.

İşe alım süreçlerinden en önemlisi şüphesiz mülakatlar. Bu makalemizde sizlere mülakat esnasında yapmanız ve yapmamanız gereken konular hakkında tavsiyelerde bulunacağız…

– Etkili CV (Özgeçmiş) Nasıl Hazırlanır? 4281 kez okundu.

İş arama süreçlerinde en önemli hususlardan birisi de etkili bir CV (özgeçmiş) hazırlamaktır. CV’niz sizi tam olarak yansıtmalı ki, işe alım ihtimaliniz artsın.

– Yeni Mezun Bilişimci / Yazılımcı / Programcı Nasıl İş Bulur? 5372 kez okundu.

Yeni Mezun Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri ve bilişim sektöründe çalışmak isteyen diğer fakülte / yüksek okul mezunlarının ilk işlerini nasıl bulacaklarını anlatacağız.

– 2014 Yılı Bilişim İnsan Kaynakları Raporu Bu raporu yayınlayan diğer bloglarla beraber yaklaşık okunma sayısı (tahmin) 20 bin’in üzerindedir.

İnsan Kaynakları Danışmanlığında Bilişim sektörü pozisyonlarında hizmeti veren BTOS Bilişim Danışmanlık 2014 Yılı Bilişim İnsan Kaynakları Raporunu sunar.

Bu ve bundan sonraki yazılarımızı okuyan, okutan, paylaşan herkese teşekkürlerimizi sunarız. Bu yazımın altına Bilişim İnsan Kaynakları ile ilgili yazmamızı isteğiniz makale önerilerinizi de beklediğimizi belirtmek isteriz.

Saygı ve sevgilerimizle.

Comments

comments

    Paylaş  
Yoruma kapalı
Powered by WordPress | Designed by: free Drupal themes | Thanks to hostgator coupon and cheap hosting