Erzurum Atatürk Üniversitesinin Ödenek Vermediği Bilişim Etkinliğine Çat Belediye Başkanı Sahip Çıktı

Erzurum Atatürk Üniversitesinin Ödenek Vermediği Bilişim Etkinliğine Çat Belediye Başkanı Sahip Çıktı

Erzurum-Bilisim-Etkinligi

Erzurum-Bilisim-Etkinligi

10 Mayıs 2015 Pazar günü Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde “Bilişim Fırtınası” etkinliğinde değerli öğrencilerle tecrübe ve bilgilerimizi paylaşma fırsatımız oldu.

Gayet sıcak bir karşılama ve güzel bir etkinlikti. Ancak burada size konferans içeriğinden çok, bu etkinliği düzenleyen Bilgisayar Bilişim Kulübü ve Pasinler Meslek Yüksek Okulu’nun konferansı ne şartlarda gerçekleştirdiklerinden bahsetmek istiyorum.

Organizasyonda görevli arkadaşlar Mart ayında bana ulaşıp davet etmişlerdi. Ben de tarih ve zamana göre icabet etmek istediğimi bildirdim. Kulüp yöneticileri diğer davetlilerin yol, konaklama, yemek ve diğer giderler için  arayışlarına başlamışlar. Doğal olarak ilk Rektörlüğün kapısını çalmışlar. Ancak Atatürk Üniversitesi Rektörü ile görüşememişler bile. Dekanlık ve diğer ilgililerden de olumlu yanıt alamamışlar. Sadece Konferans salonu ve ücreti karşılamamak şartı ile misafirlerin konuk evinde kalmasına (oda ayırtmak) gücü yetmiş olsa gerek Atatürk Üniversitesi Yönetiminin.

Cat-Belediye-Baskani-Ziyareti

Cat-Belediye-Baskani-Ziyareti

Bunun üzerine öğrenciler sponsor arayışına girmişler. Erzurum merkezde bir çok kapıyı çaldıkları halde hiç kimseden olumlu yanıt alamamışlar. Bir öğrenci arkadaşları aracılığıyla Çat Belediyesi (Erzurum’a 50 km. uzakta küçük bir ilçe) Belediye Başkanı Sayın Arif Hikmet Kılıç Bey’i makamında ziyaret etmişler. Başkan, “Erzurum’un adını duyurmak ve öğrencilerin bilişim alanında fayda görmeleri söz konusu ise her şekilde desteklerim. Ne gerekiyorsa çekinmeden yapın.” diyerek tam destek vermiş.

Afişi öğrenci arkadaşlar bana gönderdiğinde sponsor olan Çat Belediyesini görünce açıkcası şaşırmıştım ama sormamıştım. Erzurum’a gidince durumu anlattılar. O zaman “Çat’ın vizyoner ve yardımsever Belediye Başkanına konferans sonrası teşekkür ziyareti yapmak boynumuzun borcudur ” dedik ve ertesi gün Sayın Kılıç’ı makamında ziyaret ettik.

Yaptığının ne kadar önemli olduğunu ve teşekkürlerimizi ilettik. Kendisinin zaten İstanbul’da bir işadamı olduğunu ve memleketine hizmet için döndüğünü öğrendik. Evet gerçekten de çok hızlı bir şekilde inanılmaz hizmetlere imza atmaya başlamış. Bu hususu merak eden arkadaşlar araştırabilir. Ben taktir ettim gerçekten kendisini.

Bu konferansın benim için önemli bir anı da o kadar istememe rağmen diğer Üniversitelerde zaman sıkıntısından dolayı mümkün olmayan canlı örnek mülakat yapmak oldu.

Umarım faydamız dokunmuştur. Herkese tekrar teşekkür ederiz.

Savas-Dogan-BTOS-Bilisim-Genel-Muduru

Savas-Dogan-BTOS-Bilisim-Genel-Muduru

Konferansta-Canli-Mulakat-Demosu

Konferansta-Canli-Mulakat-Demosu

Comments

comments

    Paylaş  
Yoruma kapalı
Powered by WordPress | Designed by: free Drupal themes | Thanks to hostgator coupon and cheap hosting