Herkes İçin Bilişim Sohbetleri Youtube Serisi (Canlı)

Bilişim Sohbetleri başlıyor. Yaklaşık bir yıldır Youtube ve Hangout üzerinden canlı yayınlanan bir bilişim programı yapma fikri vardı aklımda. Bu fikrimi hayata geçirmek adına katkı sağlamaları için bir kaç arkadaşla paylaştığımda “çok güzel ama devamlılığı sağlamak sıkıntı” şeklinde geri dönüşler almıştım. Haklılardı ! Sonuçta izleyiciler nezdinde ciddi bir beklenti oluşacaktı. Bu beklentileri de bir nebze de olsa karşılayabilmek için öncelikle istikrar şarttı.

Geçen hafta (23 Kasım 2013) arkadaşım Mimar Aslan‘dan Orhan Eripek ile birlikte böyle bir program yapma teklifi geldi.  Düşünmeden kabul ettim. Programın adını konuyu genel tutmak ve sohbet ortamının sıcaklığını kaybetmemek için “Bilişim Sohbetleri” koyduk ve hemen ertesi günü ilk programı yapmaya karar verdik.
Böylece Bilişim Sohbetleri Programı her Cumartesi saat 21:00‘da başlamış oldu.

Bilişim Sohbetleri

Bilişim Sohbetleri

Sosyal medya hesaplarımızdan duyurup, ilk programımızı kısmen hazırlıksız bir şekilde 24 Kasım 2013’de Bilişim ve Kariyer başlığıyla canlı olarak yayınladık. İlk program için ortalama 95 kişi canlı olarak baştan sona izledi. Bugün itibariyle (1 hafta içinde) ilk programın izlenme sayısı 1200’ü geçti.

Kaçıranlar ve izlemek isteyenler için ilk Bilişim Sohbetleri -1 programı:


30 Kasım 2013 Cumartesi günü saat 21:00 ‘da Bilişim Sohbetleri Youtube Kanalında programımızın 2. Bölümüyle karşınızda olacağız. Bu hafta da Bilişim ve İnsan Kaynakları’nı uzman bir konuğumuzla beraber irdeleyeceğiz.

30 Kasım 2013 - 21:00

30 Kasım 2013 – 21:00

Bilişim Sohbetleri programı ile amaçladığımız tek şey, sohbet ortamıyla bilgi ve tecrübe paylaşımı. Canlı yayında gelen sorulara da (o haftanın konusuyla ilgili olmak kaidesiyle) cevaplamaya çalışıyoruz. İzleyicilerimiz etkileşimde bulunarak sohbete dahil oluyorlar. Bilişim derya deniz ve sürekli gelişiyor. Konusuz kalmak gibi bir durum yok : ) Uygun gördüğümüz haftalarda o haftanın konusuyla ilgili konuklar da almaya çalışacağız.

Bilişim Sohbetleri programından haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Facebook Grubu
Twitter
G+
Youtube Kanalı

 

Comments

comments

    Paylaş  
Yoruma kapalı
Powered by WordPress | Designed by: free Drupal themes | Thanks to hostgator coupon and cheap hosting