Startup Bootcamp İstanbul Lansmanı Yapıldı

startupbootcamp_logo
Avrupa’nın en büyük girişimcilik ve yatırımcı ağı olan Startup Bootcamp İstanbul lansmanı yapıldı. Bahçeşehir Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı açılışa çok sayıda davetli kötü hava koşullarına rağmen katıldı.

Ünlü gazeteci İsmail Küçükkaya ev sahibi olarak BHU’den Ömer Yücel beyi sahneye davet ederek başlayan konuşmalarda Ömer bey, Bahçeşehir Üniversitesi’nin girişimciliğe ne kadar önem verdiğini ve bu aşamada  Startup Bootcamp’e ev sahipliği ve partnerlik yapmaktan duyduğu gururdan bahsetti.

20131210_193343

Rektör beyin konuşmasının ardından Startupbootcamp Global Mentor’ü Andrew Shannon, Türkiye’nin girişimci potansiyeline övgüler yağdırarak Startupbootcamp İstanbul oluşumunun öneminden ve duyduğu heyecandan bahsetti. Çok iyi global projelerin Türkiye’den çıkacağından emin olduğunu belirten Andrew, Türk girişimcilerinin projelerini hazırlaması çağrısında bulundu.
20131210_194305

Son olarak sahneye Startupbootcamp ‘i İstanbul’a getiren Ersin Pamuksüzer bey çıktı. Ersin beyin konuşması özellikle Türk girişimcilerine mesajlar içeriyordu. Öncelikli yapılması gereken şeyin ülkemiz girişimcilerinin bakış açısını değiştirerek global girişimcilerin bakış açısına geçmelerini sağlamak olduğunun altını çizdi. Girişimcinin 7 odalı ofis, sekreter, araba ve yüzbinlerce dolar yatırım beklentilerinin hayal olduğunu, özellikle Silikon Vadisinde girişimcilerin Starbucks’ta projelerini hayata geçirmek için çabaladıklarını belirtti. Açık Girişimcilik ve İnovasyon kültürünün ülkemizde bir an önce benimsenmesinin öneminden bahseden Ersin bey, artık Türkiye’de girişimcilerin kapısını çalabileceği Avrupa ve ABD vizyonuna sahip bir evleri olduğunu bildirdi.

20131210_194749

Konuşmaların ardından bir kaç saat davetliler arasında networking yaşandı. Davetliler arasından bir çok kişi Startupbootcamp İstanbul’a yatırımcı ve mentor olarak katkıda bulunacaklarını bizzat duydum. Hep dediğimiz gibi “Ayinası iştir kişinin, lafa bakılmaz” : )

Comments

comments

    Paylaş  
Yoruma kapalı
Powered by WordPress | Designed by: free Drupal themes | Thanks to hostgator coupon and cheap hosting